USPJEŠNO ODRŽAN 2.HUMANITARNI GOLF TURNIR U SPLITU

USPJEŠNO  ODRŽAN 2.HUMANITARNI GOLF TURNIR U SPLITU

U nedjelju 11.studenog 2018.g. Lions klub Marjan  iz Splita  u suorganizaciji sa Golf klubom Split 1700  održao je 2. humanitarni Golf turnir na golf terenu u Stobreču. Na istom je sudjelovalo 28 prijavljenih golfera spomenutog kluba  koji  su ustupanjem svog terena i svojom  sportskom  igrom i  otvorenim srcem  i pod vodstvom njihovog predsjednika Jure Ursića, doprinijeli provedbi ovog humanitarnog događaja i uvelike pomogli u prikupljanju novčanih sredstava za naš humanitarni cilj pod geslom  „OSMJEH DONOSI OSMJEH“. Sredstva su se prikupljala za dogradnju i  opremanje dječje endokrinološke ambulante na Klinici za dječje bolesti Kliničkog bolničkog centra Split ,a ostvareni humanitarni prilog je bio  i više od očekivanog pa izražavamo veliko zadovoljstvo i ostvarenu  humanitarnu nakanu. Nakon službene igre golfera, za sve nazočne  članice kluba i  goste organizirana je igra tzv.chip  u  metu pa su se mogli zabaviti  i nadmetati za vrijednu nagradu i svi oni koji nikad nisu uzeli u ruke golf palicu. Naše sestre iz LC Marjan i dragi prijatelji potrudili su se doprinijeti dobroj trpezi (pašticada s njokima) i  domaćim kolačima pa je veselo prijateljsko druženje nastavljeno uz ručak ,  ćakulicu, smijeh i dobro vino . Ovaj  humanitarni sportski događaj  uveličala  je svojom nazočnošću naša simpatična i druželjubiva guvernerica Sanja Paprenjak i pass guverner Dražen Melčić koji su  na povratku sa 2.sjednice PKG iz Dubrovnika našli za shodno  biti s nama, družiti se i u svemu poduprijeti ovu našu humanitarnu priču,a također  i predsjednik Regije Jug Robert Vulić te predsjednik Zone 1 Regije Jug Pjero Zekan. Naš golf turnir posjetio je i župan Splitsko-dalmatinski Blaženko Boban, a uz lionese LC Marjan ovom događaju su prisustvovali i predstavnici LC Split, LC Salona ,LC Dioklecijan i LC Trogir kao i drugi prijatelji i  podupiratelji našeg rada. Naše druženje obogaćeno je i humanitarnom lutrijom za koju su naše članice pripremile vrijedne poklone ,a potrudile smo se da  svaka  kupljena lutrija bude dobitna.  Sveukupnu dodatnu  ljepotu ovog našeg  humanitarnog  druženja podržalo  je i s nama slavilo   Nebo koje je darovalo prekrasno sunčano vrijeme neuobičajeno za mjesec studeni, a   zelenilo i rajska ljepota krajolika smještenog upravo na ušću rijeke Žrnovnice u more, zaokružila je ovaj nezaboravni događaj koji  će svakako postati tradicionalan pa već možemo spremati i treći po redu slijedeće godine. Naravno, vjerujemo da ćemo ovime  usrećiti male endokrinološke bolesnike ,njihove roditelje i medicinsko osoblje endokrinologije Klinike za dječje bolesti KBC Split jer smo sve bliže realizaciji našeg primarnog ovogodišnjeg cilja odnosno  dogradnji i opremanju dječje endokrinološke ambulante na navedenoj Klinici.

S obzirom na uspješnost ovog Golf turnira koji je  bio i dobro medijski popraćen i glede konkretnog ostvarenog humanitarnog prihoda mogu uvelike biti zadovoljne bivša  predsjednica LC Marjan Tamara Matić koja je uz pomoć naših sestara podnijela najveći teret  ove organizacije i zdušno ga bodrila ,a također i ovogodišnja predsjednica LC Marjan Gordana Raos čije je zadovoljstvo bilo potpuno. Stoga   je predsjednica Gordana Raos zahvalila  svima koji su  doprinijeli  uspješnosti ovog lions događaja,posebno sestri Tamari Matić na lavovski odrađenom poslu,a također i Golf klubu Split 1700,  njegovom predsjedniku Juri Ursiću, golferu i fotografu Vladimiru Dugandžiću, hotelu Radisson blue i firmi „Orgula d.o.o. kojima  je za njihov doprinos i donacije  predsjednica  uručila prigodne zahvalnice LC Marjan. Ovime se zahvaljujemo i svima drugima koji nisu spomenuti ,a pokazali su Veliko srce.