U sklopu proslave obljetnice Lionsa Hrvatske održano bratimljenje LC Trani Ordinamenta Maris i LC Dubrovnik Sveti Vlaho.

U subotu,24.listopada 2015 g. u Dubrovniku je održana svečana sjednica kabineta guvernera D-126 u povodu 25 obljetnice početka djelovanja Lionsa Hrvatske i osnivanja LC Sveti Vlaho iz Dubrovnika kao prvog Lions kluba osnovanog u samostalnoj Hrvatskoj. Uz prisustvovanje IP Lionsa svijeta Dr. Jitsuhiro Yamade te naših dragih lions prijatelja iz nama dragih susjednih zemalja:Alessanda Mastrorillija guvernera Distrikta 108AB Puglia Italija, Elia Loiodice PDG-a D-108 AB Italija, IPDG D -132 Makedonija  Dragog Filevskog , 1.VDG D -132 Makedonija Slobodana Vukičevića, predsjednika i članova LC Trani Ordinamenta Maris , članova LC Ohrid D -132 Makedonija,članova LC Bitola D -132 Makedonija te Ivo Pavić predstavnik LC Pečuh iz Mađarske.

Nakon svečane sjednice većina učesnika svečane sjednice uputila se u Pomorski Muzej da budu svjedoci bratimljenja LC Trani Ordinamenta Maris i LC Dubrovnik Sveti Vlaho.

U predivnom ambijentu Pomorskog muzeja održana je dostojanstvena svečanost i potpisane su povelje o bratimljenju ova dva kluba koje su supotpisali oba Guvernera D-126 Hrvatska i D-108AB Puglia Italija kao i IP Yamada. Čestitamo i želimo dugo prijateljstvo ova dva kluba.