U Hvaru održana sjednica Regije Jug i održana Šparogijada LC Hvar

U subotu 09. travnja u Hvaru je održana 2. Sjednica Regije Jug. Sjednici su prisustvovali guverner Dražen Melčić, past guverner i kum LC Hvar Borben Uglešić, predsjednici zona, predsjednici i članovi klubova Regije Jug, kao i članice LC Grič i LC Zrinjevac. Razgovarali smo o stanju u zonama i klubovima u našoj Regiji, a najviše vremena posvetili smo LC Hvar. Nakon sjednice otvorena je velika akcija LC Hvar i Crvenog križa Hvar „Šparogijada“ na kojoj su se sakupljala sredstva za potrebite sugrađane. Hvarski ugostitelji priredili su izvrsne delicije od šparoga koje je sam uzgojio i nabrao predsjednik LC Hvar Damir Carić, a hvarski vinari donirali su svoja poznata vina. Akciji se odazvao veliki broj Lionsa i Hvarana, „šparogih obilatih“ bilo je u izobilju i svi smo uživali u služenju, druženju, hrani, vinu i pjesmi ženske klape „Bodulke“. Vrijedni članovi LC Hvar uložili su veliki trud u ovu akciju sa željom da postane tradicionalna. Za sve Lionse organizirali su i stručnog vodiča za razgledavanje grada Hvara, dok nam je Damir bio izvrstan vodič u obilasku otoka Hvara. Druženje i služenje smo završili u poznatoj hvarskoj vinariji „Tomić“ gdje smo uživali u hvarskim vinima.

Zahvaljujemo svim članovima LC Hvar, a posebno predsjedniku Damiru Cariću na izvrsnoj organizaciji i gostoprimstvu i veselimo se ponovnom dolasku u Hvar!