Sudjelovanje velike delegacije našeg Distrikta na paradi Nacija na LCI Konvenciji u Milanu

Hrvatski Lionsi su u do sada najvećem broju sudjelovali na jednoj paradi nacija na međunarodnoj konvenciji LCI!

Nakon dugo godina, svjetska Konvencija Lions Clubs Internationala održala se početkom srpnja u "obližnjem" Milanu. Mnogi Lions iz Hrvatske su to iskoristili kako bi sudjelovali na najvećem godišnjem skupu Lionsa iz cijelog svijeta.

Jedan od najatraktivnijih događaja na Konvenciji je svakako parada nacija. Oko 15.000 sudionika u ca. 150 ekipa iz cijelog svijeta sudjelovalo je u povorci koja se kretala kroz pola grada sa ciljem na Piazza Duomo, pokraj katedrale u Milanu. Svi sudionici su bili u svojim posebnim, najčešće vrlo šarenim i atraktivnim odorama, a neki su imali uvježbane koreografije ili grupe glazbenika koji su ih pratili.

Hrvatska ekipa, u tipičnim i atraktivnim "kockicama" privukla je pažnju i velike aplauze uzduž cijele trase parade.