Održan 1. sastanak Regije Sjever

Prvi sastanak  Regije Sjever održan je 11.10.2016.  u restoranu Gallo u Zagrebu. Sastanku su nazočila 22  lionsa  uz prisustvo IPDG i GMT Dražena Melčića, PDG  Lahorke Vlahek Domac, II vice Guvernrice Sanje Paprenjak.

Sjednicom je predsjedavala predsjednica regije Sjever Vesna Boinović-Grubić, a bili su prisutni: sve ZC  Regije Sjever  Rebeka Mesarić Žabčić, Marina Kralj Miliša, Mirjana Ćusek Slunjski, te Andrea Krelja Tovarac, Draženka Buntak, Mirjana Bebić, Krešimir Rajačić, Roža Milčić, Branimir Milčić, Jesenka Jurić Šojat, Goran Zečević, Vladmir Milišić, Wendy Zečić, Ana Ivančić, Božena Tomašković, Snježana Rucner, Marija Ribić, Miljenka Toplak iz klubova  LC Zrinjevac, LC  Gričl, LC Kontesa Nera, LC Zagreb, LC Agram, LC Zagorje, LC Millenium, LC Zrinski Čakovec, LC Kaptol.

Na sastanku se nakon konstituiranja Regije  i uvodne prezentacije predsjednice Regije,  razmotrilo izvješće o trenutnom  stanju u pojedinim klubovima  te izvršavanje obveza klubova prema LCI i Distriktu.  Svi Prisutni prestavnici iznijeli su planove  rada klubova koji osim niza akcija  uključuju i povećanje članova.

Zaključeno je da će  ZC, RC i GMT obići pojedine klubove u cilju povecanja  članstva i  jacanja klubova te da će  podržati  realizaciju  akcije u Karlovcu koju inicira LC Kontesa Nera kojom bi  revitalizirati  članstvo.

Prihvaćena  je inicijativa Aleka Konića,  LC Zagreb, kojom zajedno sa Vesnom Boinović Grubić,  LC Zrinjevac, radi na ideji i okupljanju  potencijalnih članova za osnutak novog kluba kao zajedničkog projekta regije Sjever i svih lionsa , a uz podršku GMT Dražena Melčića i Guvernera Šarića.

Klubovi su osim svojih pojedinačnih akcija obilježavanja 100-te obljetnice djelovanja Lionsa u svijetu, podržali  prezentirani program povodom  svečanog obilježavanja 100-te obljetnice  Lionsa koja će se  održati zajedno sa terminom odvijanja   2. sjednice proširenog kabineta Guvernera od 02.-04. prosinca u Zagrebu. Iskazan je  veliki interes prisutnih klubova za  daljnjim služenjem potrebitima i  druženju Lionsa tom prigodom te  su neki  klubovi odmah najavili  predrezervaciju stolova.

IPDG Dražen Melčić u  svojstvu GMT  Distrikt Koordinatora prisutnima je prezentirao teme  vezane za primanje novih  članova, zadovoljstvo  članova te pozvao klubove na sudjelovanje u  radionicama na temu povećanja članstva i zadovoljstva članstva. Uz druženje, na koncu smo zajedno pogledali  i  film s naše akcije "Jedrima protiv droge".

Druženje lionsa  nastavljeno je nakon sastanka u ugodnoj atmosferi restorana Gallo te se razgovralo o potrebi intenziviranja  zajedničkih klupskih druženja.

Semper pro vobis.