Održan 13.tradicionalni humanitarni bal LC Novigrad

U Umagu 10.lipnja uz prisustvovanje 150 Lionsa i njihovih prijatelja održan je 13.tradicionalni humanitarni bal Lions kluba Novigrad.
Prisutne su na početku bala pozdravili Aleksandra Micelli predsjednica kluba, Branko Dolenc PDG Distrikta 129 Slovenija,Vesna Boinović-Grubić Predsjednica regije sjever i izaslanik Guvernera D-126 Gorana Šarića,tajnik kabineta D-126 Hrvatska Zlatko Janković-Miloš i predsjednica LC Pula Dubravka Orlić-Bašlin

Uz obilje druženja , plesa i zabave na balu su kroz lutriju,aukciju vina i slika i donacijama mnogobrojnih donatora postignuti izuzetni humanitarni ciljevi.
Ukupan neto prihod sa ovogodišnjeg Lions bala iznosi 61.540,00 kn.

Na sastanku kluba ovaj je rezultat ocijenjen kao izuzetan, a sredstva se raspoređena
 dugogodišnjim štićenicima (slijepe i bolesne mlade osobe) Melissi Končar 8.000,00 kn; Anna Mariji Manin 8.000,00 kn; Leonu Žudiniću 8.000,00 kn te Eriku Hamziću 6.000,00 kn.Udruzi Zdravi Novigrad 2.500,00 kn,Lions Distriktu za Kamp mladih 1.000,00 kn.
 Ostatak prikupljenog novca određen je za obuku osoblja te kupnju 3D printera za sve osnovne i srednje škole na Bujštini (Novigrad, Buje, Umag, Oprtalj , redom kako će se iste za to osposobljavati.
 Ovo je bila još jedna u nizu uspješnih akcija LC Novigrad ispunjena predivnom energijom i zagrljajima svih prisutnih.