NEW VOICES NEW FORCES ZAGREB 2019. - NOVI GLASOVI NOVA SNAGA ZAGREB 2019.

Organizatorica simpozija : Sanja Paprenjak  guvernerica Distrikta 126 Hrvatska,koordinatorica za New Voices Hrvatska

Klub organizator: LC Slava Raškaj Zagreb

Pokrovitelj: Grad Zagreb, gradski Ured za socijalnu skrb.

Mentorica: Elisabeth Haderer Meavota CA coordinator New Voices Europa

Organizacijski tim: Sandy Lovković LC Slava Raškaj, Ilijana Palčeč LC Zrinjevac, Đurđa Protić LC Zrinjevac, Draženka Andrašek LC Slava Raškaj ,Zlatko Janković Miloš,LC Poreč, Sandra Jagodin LC Poreč, Dario Đapo,  predsjednik Leo Distrikta.

30.03.2019. održali smo simpozij  New Voices New Forces  Zagreb 2019 kojemu je cilj potaknuti nove snage Lionsa i žene kao voditeljice projekata i nositeljice novih ideja i metoda vođenja unutar Lions humanitarne organizacije.

Skup je bio internacionalan,  na njemu su prisustvovale zemlje:  Republika  Sjeverna Makedonija, Republika Srbija, Bosna i Hercegovina, Republika Slovenija i Republika Hrvatska .

Nas je New Voices pokret  potaknuo na mogućnost kreativnog rada,volontiranja, nadgradnjom standardnih i dosada prihvaćenih i ponuđenih aktivnosti u LCI.

Mi, ženska struktura u D-126 Hrvatska veliki smo intelektualni potencijal. Anketa  koju smo proveli o stručnoj spremi i postotku visoko obrazovanih žena u Distriktu , pokazuje da je 80 % žena visoko obrazovanih. Takva struktura zahtijeva i drugačije volontiranje: volontiranje ponudom intelektualne usluge. Stoga smo na simpoziju obradili teme:

• Društveno poduzetništvo  rizičnih društvenih skupina ( žene , mladi, Romi i izbjeglice)
  • Poticanje ženskog vođenja ongoing projekata

Prvi panel moderirala je  Sanja Paprenjak, koordinatorica za New Voices Hrvatska, DG Hrvatska

Drugi panel je moderirala Sandra Jagodin, suradnica u timu New Noices.

Uvodno izlaganje za 1. temu iznijela je  Andreja Rosandić, konzultantica i poduzetnica Granola komunikacije

Uvodno izlaganje za 2. temu iznjela je Ana Gruden, LC Slava Raškaj

Primjer dobre prakse iznosili su: Nikola Arbanas, vlasnik tvornice sapuna Sfera Visia i Đurđa Protić LC Zrinjevac ; projekt Vinograd dobrote, Ingrid Marton LC Grič: projekt Palijativna skrb

Panelisti su bili:  Marinka Bakula - Anđelić, gradski Ured za socijalnu skrb, Sonja Bojadžijeva, D-Sjeverna Makedonija, Maja Žikić , R Srbija, Rejhana Dervišević, Lejla Junuzović  Žunić LC Tuzla,Maja Krušić Šega, Lorena Hus  Distrikt R. Slovenija.

Zaključci:

Nove snaga Lionsa su članovi osnaženi novim sadržajima. Novi sadržaj  NEW VOICES NEW FORCES ZAGREB  2019 su :  Društveno poduzetništvo i rad na ongoing projektima. Povezujući i integrirajući svoja znanja i sposobnosti u organizacije  koje zapošljavaju rizične društvene skupine, pomoći cijelom društvu i omogućili bolji status rizičnih skupina.

U drugom djelu simpozija, imali smo Workshop" LIONSI AKTIVNO" na kojemu smo učili kako i s kojim projektima aplicirati na grantove LCIF. Voditeljica Workshopa  bila je Elisabeth Haderer Meavota.

Dodjeljene su nagrade za 4 kategorija služenja u New Voices projektu:servis , membership, leadership i marketing. Redom, nagrađene su: Đurđa Protić LC Zrinjevac, Sandra Jagodin LC Poreč, Ana Gruden LC Slava Raškaj, Ilijana Palčec LC Zrinjevac.

Posebna nagrada guvernerice  New voice Novi Glas dodjeljena je Sandy Lovković LC Slava Raškaj i lions klubu Slava Raškaj.

Hvala svima na sudjelovanju i podizanju razine kvalitete  u komunikaciji i nterpretaciji lionizma u Hrvatskoj.

Sanja Paprenjak guvernerica Distrikta 126 Hrvatska, koordinatorica za New Voices Zagreb.