Mladi volonteri u LC Vukovar

Povodom obilježavanja Međunarodnog dana volontera u suradnji s Osnovnom školom Nikole Andrića Vukovar, Lions klub Vukovar u utorak, 5. prosinca 2017. godine organizirao je prigodne aktivnosti s ciljem edukacije i motivacije učenika za sudjelovanje u volonterskim školskim programima i volontiranju u zajednici.

U sjedištu kluba u Hotelu Lav učenici su se prvo upoznali s time što je to volontiranje, kolika je njegova važnost i te kakvi oblici volontiranja postoje. Isto tako, učenici su se upoznali i s radom Lions cluba Vukovar i na koji način uključivanjem volontera u svoj rad doprinose zajednici i pomoć potrebitima.

Nakon toga posjetili su Aleju Lionsa u Vukovaru gdje su učenici pomoću organskog gnojiva prihranili sadnice lipa te ih na taj način pripremili za zimu. Ovom aktivnošću željela se potaknuti i njihova ekološka osvještenost.

Ovaj volonterski angažman učenika održan je povodom Dana škole i obrade njihove školske godišnje teme „Volonterizam“.

U ime Lions kluba Vukovar zahvaljujemo učenicima i njihovim nastavnicima na ukazanom povjerenju što su odabrali naš klub te se radujemo budućim suradnjama.

Fotto album možete pogledati OVDJE

Vaš LC Vukovar