LEO klub Zrinski Čakovec za Humana Nova i RODA

LEO klub Zrinski Čakovec donirao je rabljenu odjeću i obuću socijalnoj zadrugi Humana Nova.

Doniranjem rabljenoga tekstila za Humanu Novu aktivno i izravno doprinosite izgradnji tolerancije te pomažete socijalno isključenim osobama i njihovim obiteljima unaprijediti njihovo samopouzdanje i kvalitetu života. Socijalna zadruga Humana Nova iz Čakovca je društveno poduzeće koje potiče zapošljavanje osoba s invaliditetom i drugih društveno isključenih osoba kroz proizvodnju i prodaju kvalitetnih i inovativnih tekstilnih proizvoda od ekoloških i recikliranih materijala za domaće i inozemna tržišta. Svojim djelovanjem aktivno i izravno doprinosi izgradnji društva tolerancije i suradnje te pomaže socijalno isključenim osobama i njihovim obiteljima unaprijediti njihovo samopouzdanje i kvalitetu života. Također aktivno doprinosi održivom razvoju lokalne zajednice, smanjenju siromaštva i očuvanju prirode. Socijalna zadruga Humana Nova jedno je u nizu društvenih poduzeća koja se razvijaju na području Međimurske županije od strane Autonomnog centra - ACT. Zadruga zapošljava 35 osoba, od čega 20 osoba s invaliditetom, 6 dugotrajno nezaposlenih starijih žena, 1 visoko obrazovana mlada dizajnerica tekstila (kojoj je to prvo zaposlenje), 3 osobe mlađe od 30 godina, 2 dugotrajno nezaposlene mlade majke, stručnjak u području gospodarenja otpadom te kao upravitelj ekonomist.