LC „ZRINJEVAC“ NORDIJSKIM HODANJEM U BORBI PROTIV DIJABETESA

Članice LC „Zrinjevac“ su danas, 16. prosinca 2018. sudjelovale na humanitarnoj utrci Zagreb Advent Run u disciplini nordijskog hodanja na 5 km. Ovogodišnja utrka posvećena je borbi protiv dijabetesa, budući da je broj oboljelih od ove bolesti dramatično porastao u prošloj godini, zbog čega je istaknuta potreba za podizanjem svijesti o važnosti tjelesne aktivnosti tijekom cijele godine, a posebice za osobe oboljele od dijabetesa. Dio sredstava prikupljenih od kotizacija utrke donirati  će se Hrvatskom savezu dijabetičkih udruga kao potpora programima i projektima koje savez provodi. Stoga su Zrinjevke kao mjesto okupljanja odabrale štand Hrvatskog saveza dijabetičkih udruga, čiji su rad podržale i u prošloj lions godini prikupivši sredstva za tiskanje edukativnog materijala- knjižice za oboljele od dijabetesa „Život s dijabetesom- Ja to mogu“