LC Zagreb organizirao predavanje Romea Jozaka „Suvremeni nogomet u suvremenom svijetu“

Lions Klub ZAGREB, nastavlja s tradicijom, da poziva na svoje sastanke istaknute stručnjake iz raznih područja života, kako bi tim putem pomogli zajednici u kojoj žive i omogućili sustavni razvoj. Na jučerašnjem sastanku 11.05.2017. u 20,00 sati u hotelu Esplanade bio je gost predavač gosp. Romeo Jozak, tehnički direktor GNK Dinamo. Pored predavača, aktualni predsjednik GNK Dinamo Lions Mirko Barišić pozvao je i tajnika HNS-a gosp. Zorislava Srebrića, te člana uprave Dinama gosp. Ognjena Naglića. Interes za predavanje bio je izvanredan jer naslov istog „Suvremeni nogomet u suvremenom svijetu“, bio je toliko zanimljiv, jer smo čuli o nogometu ono pravo, što do sada nismo imali prilike čuti. Na temelju analiza iznesenih na predavanju došlo se do pravih spoznaja i podataka o nogometu, njegovom značaju a zanimljiva je ocjena stanja u Republici Hrvatskoj. Uz članove Lions Kluba Zagreb, bilo je gostiju iz drugih Lions Klubova i gostiju koji su zainteresirani za rad u Lions Klubu Zagreb. Gospodin Romeo Jozak obranio je disertaciju o nogometu, na Fakultetu Kinezologije u Zagrebu. Član je brojnih odbora UEFE, Hrvatske nogometne Akademije, a aktivno učestvuje u redovnim nogometnim događanjima u svijetu. Rasprava se nakon izvanredno pripremljenog predavanja protegnula duboko u noć. Predložio bih da se ta predavanja održe u svim regijama u Hrvatskoj, pa da barem Lioni prvi doznaju što je to suvremeni nogomet u svijetu i kod nas, da samo ne pričamo o kolikom novcu se uvijek govori, koji smo razgovor upravo izbjegli tokom ovog predavanja. Predložio bih da se i Lionsi u ovoj stotoj godini postojanja suprotstave nogometašima naših prijatelja Rotarijanaca. U privitku su fotografije koje mogu dočarati ovo događanje.