LC Vukovar: Okrugli stol o pravima osoba treće životne dobi

Okrugli stol o pravima osoba treće životne dobi sa predstavnicima institucija i udruga koje rade sa starijim osobama u Vukovarsko-srijemskoj županiji organizirala je Udruga žena Vukovar.

Konferencija se održava u okviru projekta „Zlatna dob“.

Predstavljena su prava koje se odnose na osobe treće životne dobi, a ostvaruju se preko CZSS,  jedinica lokalne i regionalne samouprave, kao i sve mogućnosti koje dodatno podržava lokalna zajednica.

Predstavnici Lions kluba Vukovar sudjelovali su u kvalitetnoj raspravi u kojoj su donešeni zaključci kako što bolje osigurati prava starijih osoba u VSŽ.

Ivana Buday predstavila je projekt "Halo pomoć" kojeg provodi LC Vukovar u partnerstvu sa Gradom Vukovar i Centrom Primum.

Na okruglom stolu sudjelovali su i predstavnici Grada Vukovara, CZSS Vukovar, odvjetnica koja kroz praksu ima uvida u kršenja prava starijih osoba, te predstavnici Udruge za pomoć žrtvama i svjedocima, Europski dom Vukovar i Udruga Vuka.

Vaš LC Vukovar