LC Vukovar: Okrugli stol Europskog dana žrtava kaznenih djela

Povodom obilježavanja Europskog dana žrtava kaznenih djela 22. veljače, Udruga za podršku žrtvama i svjedocima je u Europskom domu Vukovar održala neformalno druženje predstavnika organizacija civilno gdruštva i institucija koje rade na području pružanja podrške žrtvama kaznenih djela u Gradu Vukovaru.

Predstavnica Lions kluba Vukovar je sudjelovala u ovom edukativnom javnom događanju u svrhu razmjene iskustava, problema i izazova s kojima se žrtve susreću danas.

"Cilj nam je barem na jedan dan skrenuti pozornost javnosti na potrebu djelotvornije zaštite i podrške žrtava svih kaznenih djela te potaknuti osobe u potrebi na javljanje i traženje pomoći. Vjerujemo da postoji velik broj osoba kojima je potrebno osnaženje kako bi prekinule krug nasilja i potražile podršku", istaknula je Ivana Buday, članica LC Vukovar.

Vaš LC Vukovar