LC Kontesa Nera „Pjesmom do škole“ u selu Mogero za djecu plemena Masai

Glad i nepismenost u svijetu, posebno u Africi, potakla je članice LC Kontesa Nera da prikupi sredstva za izgradnju male škole za djecu plemena Masai u selu Mogero, Tanzanija. U Afriku su nas 07.12.2017.g. kroz riječ i pjesmu poveli Zoran Jagec, voditelj projekta i Princ Wale, član Afričko-Hrvatskog prijateljstva. Sretna i nasmijana lica malih Tanzanijaca dojmila su se svih prisutnih.

Prikupljanje sredstava nastavile smo organizacijom svečanog Božićnog koncerta u Muzeju Mimara, 10.12. 2017.g. „Pjesmom do škole“.

Bila je to prelijepa i veličanstvena večer ispunjena dječjom pjesmom, glazbom mladih glazbenih talenata, Gudačkog kvarteta Rucner i nastup četverogodišnje  Afrikanke sve je zadivio. Poseban čar i doživljaj Afrike dao je Princ Wale Soniyiki na bubnjevima.

Na koncertu nas je svojim dolaskom počastio Guverner DG Mladen Kajganić sa suprugom i drugi dužnosnici distrikta 126 Hrvatska.

Uz prigodni domjenak doživljaj je bio nesvakidašnji što je vidljivo iz priloženih fotografija.

Zagreb, 16.12. 2017.g.