LC Đakovo pokrovitelj Međunarodnog pjevačkog natjecanja "Lav Mirski"

Lions klub Đakovo po prvi puta se ove godine uključio u pokroviteljstvo Međunarodnog pjevačkog natjecanja "Lav Mirski". Ovo međunarodno natjecanje mladih talentiranih pjevača održavalo se ove godine po 8. puta od 16. do 18. listopada i na njemu su sudjelovali mladi iz Hrvatske, Slovenije, Mađarske, SAD-a, Poljske , Češke, Španjolske, Srbije, Južnoafričke republike, Crne Gore, Bosne i Hercegovine, Austrije...Pod stručnim vodstvom pedagoga Akademije za umjetnost i kulturu Osijek, te uz međunarodni stručni žiri odabrani su pobjednici u sedam kategorija. Zbog sveprisutne pandemije Covid virusa ovogodišnje natjecanje održano je "on line", odnosno natjecatelji su poslali svoje video i audio snimke koje je međunarodni žiri vrednovao i izabrao pobjednike kategorija prema dobi i natjecateljskim programima. Uz članice LC Buga Đakovo, koje ovu akciju prate već niz godina, ponosni smo i sretni što smo se ove godine i mi priključili ovoj hvale vrijednoj akciji koja vrednuje i promovira mlade buduće operne pjevače te smo nagradili pobjednicu u 1. kategoriji Ivanu Jug iz Slovenije i pobjednicu u 5. kategoriji  Leah Cathleen Gunter iz Južnoafričke Republike. Novčane nagrade su im uplaćene na bankovne račune, a naš predsjednik Zoran Petričević  uputio je pobjednicama video čestitku.

Video:
See video