EDUKACIJA ZA NOVOIZABRANE PREDSJEDNIKE REGIJA I ZONA LIONS D -126 HRVATSKA

EDUKACIJA ZA NOVOIZABRANE PREDSJEDNIKE REGIJA I ZONA

LIONSA D-126 HRVATSKA

U hotelu Mirjana u Rastokama održana je 20.6.2020. edukacija novoizabranih dužnosnika Lionsa Hrvatske za mandat 2020./2021. Edukacija je osmišljena kao interaktivna radionica na kojoj su novoizabrani dužnosnici dobili ključne informacije potrebne za rad s klubovima u Regijama i Zonama D-126. Edukaciju je otvorila nastupajuća Guvernerica, Vinka Mitrović s prezentacijom svog Plana i programa rada. Nakon nje, u prvom dijelu edukacije prezentacije su održali: koordinator za LCIF, Željko Gucunski (tema: LCIF); GMT kooridnator, Frano Mika (tema: Zadaci direktora za članstvo); GST Vesna Boinović-Grubić (tema: Uloga GST koordinatora u distriktualnim projektima); ZC Sandra Jagodin (tema: Registracija, AR- MYLION i MMR i dr. MYLCI, plaćanje članarine preko MYLCI); Tajnik D-126 Zlatko Janković Miloš (tema: Obaveze prema državi, LCI i distriktu) i DG Darko Ćuruvija (tema: Služiti kao savjetnik kluba - kako biti uspješan RC/ZC). U završnom dijelu održana je radionica koju je vodio PDG Dražen Melčić s temom „Postavljanje ciljeva i realizacija ciljeva Guvernerice“.

Edukaciji su nazočili nastupajući predsjednici Regija i Zona:

REGIJA ISTOK   Predsjednik Željko Đekić LC Vukovar

Zona VI – ZC Mirjana Semenić Rutko- LC Vukovar

LC Vinkovci, LC Vukovar

REGIJA SJEVER  Predsjednik Filip Stipančić

Zona I -ZC Mario Perica, LC Kaptol

LC Zagreb, LC Kaptol-Zagreb, LC Zagorje-Zabok

Zona II - ZC Andrea Krelja Tovarac LC Zrinjevac

LC Grič - Zagreb, Matovina Lulić Sanja LC Zrinjevac-Zagreb, LC Karlovac, LC Popovača

Zona V ZC Miljenka Toplek LC Zrinski Čakovec

NCLC  Millennium-Varaždin, LC Zrinski - Čakovec, LC Varaždin

REGIJA ZAPAD  Predsjednica Jadranka Katarinčić LC Quarneroli Lovran

Zona I - ZC Senka Šubat

LC Rijeka, LC Korzo-Rijeka, LC Sušak-Rijeka i LC Polytechnic - Rijeka

Zona II - ZC Alen Udovič LC Delnice Gorski Kotar

LC Quarneroli-Lovran, LC Opatija, LC Delnice Gorski Kotar

Zona III - ZC Sandra Jagodin

LC Pula, LC Poreč, LC Novigrad, LC Portole Oprtalj

REGIJA JUG  Predsjednik Elvis Dadić LC Salona - Solin

Zona I – ZC Ivo Smrke LC Dioklecijan - Split

LC Split, LC Marjan, Dioklecijan

Zona IV - ZC Radojka Trebotić LC Salona - Solin

LC Salona, LC Hvar, LC Trogir

Osim upijanja novih znanja, dodatna vrijednost edukacije je umrežavanje novoizabranih dužnosnika kojima želimo uspješnu Lions godinu.

Obzirom na posebnost koju donosi epidemiološka situacija s bolešću COVID-19 edukacije će se u budućnosti dijelom organizirati i provoditi u virtualnom (elektroničkom) obliku.

Tako ćemo i ovaj seminar u skraćenoj verziji ponuditi svim članovima kabineta koji nisu mogli doći u Rastoke. Također će se edukacija moći kontinuirano provoditi na sastancima regija jer će svi obrađeni materijali biti dostupni na našoj web stranici.

Svjesni velike odgovornosti i potrebe smanjenja rizika na najmanju moguću mjeru kako bi sačuvali zdravlje, kako nas samih tako i naših obitelji i društva u cjelini, nastavimo se

odgovorno ponašati i pozitivnim primjerom učinimo sve što možemo da ostanemo učinkoviti u našoj misiji na dobrobit sviju kojima je naša pomoć potrebna.

D-126, GLT koordinator 2020./21.

Robert Vulić