Donacija LC Osijek - Waldinger za djecu u Gradištu

LC Osijek - Waldinger donirao je osobno računalo Udruzi korisnika bežičnih sustava ”Wireless“ iz Gradišta pokraj Županje.

Računalo će Udruga koristiti u sklopu radionice iz osnova programiranja i robotike za učenike osnovnih škola koju je pokrenula u okviru projekta Croatian makers. Za tu svrhu Udruga je već osigurala 5 mBot robota.

Croatian Makers je projekt udruge Institut za Razvoj i Inovativnost Mladih koji donira opremu te razvija robotiku i automatiku u osnovnim školama i udrugama za rad s mladima pritom se fokusirajući na osnovnoškolski uzrast.

Na taj način u male sredine dovodimo STEM (Science, Technology, Education, Mathematics). Osim što je riječ o području u kojem u razvijenim zemljama ima najviše najboljih poslova, STEM kompetencije ulaze i u gotovo sva ostala zanimanja.

Nakon uručenja donacija i prigodne izmjene poklona proveli smo ugodno veče družeći se sa polaznicima radionice i volonterima iz Gradišta.

za LC Waldinger Osijek

Boris Bajtl