U Lanterni održano zatvaranje Lions kampa mladih

U ponedjeljak 30.07.uz prisustvovanje KOO za GST D-126 Željka Gucunskog, predsjednika Regije Zapad Vlade Gamboca i tajnika kabineta D-126 Zlatka Janković-Miloša te predsjednika i članova LC Poreč, Novigrad i Pula održana je svečanost zatvaranja međunarodnog Lions kampa za mlade koji su u apartmanskom naselju Lanterna boravili od 21.07. do 31.07.2018 g. Uz izuzetno bogat program ove godine koji su im priredili Lionsi i Leići Hrvatske koji se odvijao kroz radionice u kampu Lanterna i kroz izlete brodom u Rovinj i Vrsar, autobusom u jamu Baredine i Zvjezdarnicu Višnjan, ZIP LINE u Pazinu,vodeni park Istralandiju u Brtonigli, jazz večer u Grožnjanu te posjet Puli i pulskoj Areni i Aquariumu bilo je vremena i za opuštanje kroz kupanje, igre na vodi i večernja druženja. Iako su mladi bili iz 16 zemalja (Austrije, Danske, Finske, Francuske, Izraela, Italije, Kanade, Latvije, Nizozemske, Njemačke, Norveške, Poljske, Turske, SAD-a, Indije i Rusije) na kraju kampa su postali nerazdvojna družina koja će ovaj kamp pamtiti za cijeli život. To su nam pokazali i na zatvaranju kampa pozdravom, zahvalom i pjesmom na hrvatskom jeziku, pozdravima na svim jezicima koji su se mogli čuti u kampu i prelijepom talijansko-francuskom kanconom. Nakon programa koji su nam priredili svim kamperima su uručene diplome za uspješno pohađanje kampa i za uspomenu i sjećanje na posjet našoj zemlji. Naši mentori koji su bili svi iz redova naših Leića: Veronika, Maja, Tjaša, Filip, Dario na čelu sa voditeljicom kampa Sarom Bermanec su odlično vodili ovogodišnji kamp i zasluženo su im uručene zahvalnice za sve što su učinili da kamp u potpunosti uspije. Uz prigodno obraćanje prisutnima Vlado Gamboc i Zlatko Janković-Miloš su istakli zahvalnost mentorima, ali i učesnicima kampa na sudjelovanju u svim aktivnostima kampa i dobrom međusobnom odnosu, a posebno su se zahvaliti LC Novigrad, Pula i Poreč, te ostalim lions klubovima i njihovim članovima na donacijama i konkretnoj pomoći u organizaciji ovogodišnjeg kampa. Posebna zahvala ide i Valamar Riviera d.d. i direktoru APP naselja Lanterna Rikardu Antičeviću na susretljivosti i pomoći u organizaciji kampa.

Nadamo su sudionici kampa iz Hrvatske odnijeli lijepe priče u svoje obitelji i svoje zemlje i biti promotori Hrvatske i njezinog turizma u svijetu.