PLES POD MASKAMA ILITI MAŠAKARE LIONS KLUBA LUCA

Članice Lions kluba Luca su u nedjelju 09.veljače organizirale prvi humanitarni "Ples pod maskama". Ples je privukao ljude dobre volje koji su na taj način dali svoj doprinos donaciji namijenjenoj šibenskom rodilištu i usput se dobro zabavili. Bilo je vrlo zanimljivih i originalnih maski poput šeika i njihovih pratilja iz Dubaija, novogodišnjih borića, Iraca  u koje su se maškarali Murterini ili pak mladenaca  i svatova .... Prvu nagradu su osvojili zaposlenici šibenskog rodilišta , drugu Mirjana i Frano Baica kao ljubavni meksikanski par i treći Irci iz Murtera. Pobjednici su dobili simbolične nagrade.  Zanimljivo je da je prvi put unazad više od pola stoljeća poslužena šibenska pokladna salata za koju je recept pronašla redakcija časopisa "Volim Šibenik", a koja se jela na maskenbalu 1936.godine u čast odlaska veslača Krke na Olimpijske igre , a i tada je kao i ove večeri u Atriju bilo puno Zadrana.

Maskenbal je prvi u niz akcija koje će članice Lions kluba "Luca" organizirati u cilju prikupljanja sredstava za nabavu EKG uređaja model SE-1200 Edan za potrebe šibenskog rodilišta.