Održane 5.humanitarne Sportske igre lionsa

U Zaton holiday resortu,  koji za te namjene pruža idealne uvjete, održane su, od 28. do 30. rujna još jedne Sportske igre Lionsa, pete po redu. Organizirao ih je i opet, Lions klub Zadar i uz njegove članove na čelu s predsjednikom Sanjinom Stošićem, Igre su okupile  sudionike iz još sedam hrvatskih klubova te, kao i uvijek, lions prijatelje iz Celja predvođene slovenskom past guvernericom Lorenom Hus. Premda u kasnijem terminu od uobičajenog i uz manje sudionika nego ranijih godina, Sportske igre 2018 su, prema sveopćoj ocijeni, bile vrlo uspješne i što je najvažnije, postigle su svoj humanitarni cilj. Sredstva su se, kao i svih prethodnih godina, prikupljala za mlade zadarske sportaše, ovog puta za nabavku opreme najmlađim uzrastima Kluba ritmičke gimnastike Sirena i Boksačkog kluba Ares. Uz plaćanje akreditacije, najveći dio sredstva prikupljen je prodajom crteža što su ih, upravo s tim ciljem, darovali polaznici Dječjeg vrtića Radost iz Zadra. Podijeljeni u grupe, sudionici su se, nakon zajedničkog razgibavanja, natjecali u četiri sportske discipline – pikadu, mini golfu, boćanju i potezanju konopa. Pri tom je bilo puno veselja i smijeha, a slično je bilo i na dvije zajedničke večere na kojima je, uz lijepo druženje, pjesmu i ples,  provedena i humanitarna akcija. Na Igrama je, kako je izjavila, uživala i guvernerica Distrikta 126 Hrvatska, Sanja Paprenjak koja je iskoristila tu prigodu za sastanak sa članovima LC Zadar. Najviše je govora bilo o mogućnostima unaprjeđenja i obogaćivanja Igara, a svoj je doprinos tom cilju dao i GST Željko Gucunski. I ove su Sportske igre Lionsa, pomogle širenju ideje lajonizma, prvenstveno zajedništvu i humanitarnom djelovanju, u ovom slučaju u svojoj lokalnoj zajednici. Djeca iz dvaju zadarskih sportskih klubova, ali i mališani iz dječjih vrtića koji su crtali kako bi zajedno s lionsima pomogli drugima, pamtit će Sportske igre Lionsa, premda na njima nisu i fizički sudjelovala.