ODRŽANA 2. SJEDNICA REGIJE ISTOK D - 126

U OSIJEKU ODRŽANA 2. SJEDNICA REGIJE ISTOK D - 126

Dana 16. studenog 2017. godine održana je 2. Sjednica Regije Istok D – 126 u Osijeku na Sveučilištu Josipa Jurja Strossmayera, neposredno prije svečanog otvorenja Distriktualne akcije Postera mira. Sjednici su nazočili Guverner D – 126 Mladen Kajganić, PDG Nada Arbanas, predsjednik Regije Istok Jozo Berečić, predsjednici Zona Regije Istok Vesnica Mlinarević, Tihana Brkić i Željko Đekić, predsjednici, tajnici i članovi LC klubova te naši budući članovi.

Uvodnu riječ dao je Guverner D – 126 Mladen Kajganić. Ukazao je na temeljni cilj Lionsa, rastuće su potrebe širom svijeta, a mi želimo ostvariti poboljšanje života za najmanje 200 milijuna potrebitih godišnje kroz humanitarnu službu uz moto Lions godine  „ANĐELI HUMANOSTI”.

PDG Nada Arbanas govorila je o zajedničkoj božićnoj akciji Regije Istok 100 želja – 100 darova koju su podržali predstavnici svih nazočnih lions klubova Regije Istok. Guverner je upoznao prisutne o mogućem projektu sufinanciranog od LCIF-a Našice – OŠ “Dora Pejačević“.

Predsjednik Regije istok D – 126 Jozo Berečić podnio je izvješće o stanju klubova u Regiji i predložio Valpovo kao mjesto održavanja Konvencije D – 126 u svibnju 2019., što su svi nazočni i podržali.

Uz prezentirane činjenice o stanju klubova u Regiji, klubovi su zamoljeni za nastavak urednog izvršavanja obveza prema Distriktu i LCI. Raduje i sve veća suradnja među klubovima na druženjima i pogotovo međuklupskim podržavanjem akcija kojih je u proteklom razdobljubio veliki broj.

Za sljedeće  razdoblje najavljene su  mnogobrojne klupske akcije kao i zajedničke akcije klubova čije najave možete naći na web stranicama Distrikta te na društvenim mrežama.

Kratko su izvješće podnijeli Predsjednici zona Regije Istok te predsjednici Lions klubova.

Predsjednik povjerenstva Distriktualne akcije „Foto natječaj“ Roland Kolarević motivirao je prisutne za sudjelovanje.

Guverener Mladen Kajganić svečano je uručio priznanja CENTENNIAL Service Challenge sljedećim klubovima: LC Vereucha Virovitica, LC Universitas Osijek, LC Mursa Osijek, NCLC Kuna Osijek, LC Buga Đakovo, LC Đakovo, LC Mihael Donji Miholjac, LC Osijek, LC Drava Osijek, LC Valpovo-Belišće te LC Vukovar.

LIONS LEGACY PROJECT zaslužio je Lions klub Vukovar što je najveće priznanje LCI  koje jedan lions klub može zaslužiti za svoj rad!!!

Čestitamo svim nagrađenim klubovima i njihovim članovima na uspješnom radu i poželimo da tako i nastave na dobrobit potrebitih.

Druženje je nastavljeno na Proglašenju pobjednika Distriktualne akcije  „Poster mira - BUDUĆNOST MIRA 2017“ u Muzeju Slavonije i koncertu Vokalnog ansambla BREVIS.

Čestitamo i autorici prvonagrađenog rada, Patricii Perak, učenici 7. a, OŠ Ladimirevci,  mentorici Violeti Kardoš te klubu sponzoru LC Valpovo-Belišće.

Anđeli su ponekad prerušeni kao prijatelji – Budimo prijatelji onima kojima je to najpotrebnije!

We serve!

Za Regiju Istok, Jozo Berečić