NCLC Millennium Varaždin vas poziva na Špancirfest

Dragi prijatelji, dragi Lionsi,

U varaždinu je počeo Špancirfest na kojem naš NCLC Millennium ima svoju humanitarnu kučicu. Već nekoliko godina našoj akciji je cilj skupljanje sredstava za Društvo za zaštitu od dijabetesa Varaždin.

Donirana sredstva namijenjena su za financiranje Ljetnog kampa za djecu i mlade sa šećernom bolešću u organizaciji Hrvatskog saveza dijabetičkih udruga. Boravak u kampu je kombinacija odmora i edukacije. U cjelodnevnoj brizi za djecu i mlade sudjeluje tim liječnika, medicinskih sestara, psihologa, voditelja tjelesne aktivnosti i animatora. Djeca tako imaju priliku upoznati puno drugih sličnih njima i mnogo naučiti o svojoj bolesti. Nakon povratka kući s ljetnog kampa djeca se osjećaju samostalnije i osposobljenije za bolju kontrolu svoje šećerne bolesti.

Na našem štandu i ove će se godine moći naći prekrasne rukotvorine zajednice Cenacolo, ručno rađeni anđeli djece iz Centra 'Tomislav Špoljar' te još poneka sitnica.

Na ovim slikama možete vidjeti djelić ovogodišnje i prošlogodišnje atmosfere.

Dođite i podržite našu akciju :)