Mladi iz svijeta stigli u Hrvatsku

I ove godine Hrvatska sudjeluje u programu Međunarodne Lions razmjene mladih,  koji je utemeljen  na prvom cilju lionizma: „Stvoriti i njegovati duh razumjevanja među narodima svijeta.“ U Hrvatsku nam je došlo 24-oro mladih iz 16 zemalja Europe i svijeta i to iz Austrije, Danske, Litve, Italije, Njemačke, Rusije, Finske, Francuske, Izraela, Nizozemske, Norveške, Poljske, Turske, daleke Indije, Kanade i SAD-a. Svoje vrijeme u Hrvatskoj mladi će prvo provesti u host obiteljima diljem Lijepe Naše.  U obitelji oni nisu gosti, već punopravni članovi obitelji, koji uče o kulturi Hrvatske, načinu funkcioniranja obitelji. Obitelji  ih pobliže uče o načinu funkcioniranja našeg društva i našim običajima. Mladi su u host obiteljima raspršeni po cijeloj Hrvatskoj. Od sjevera u Međimurju, konkretnije u Čakovcu, preko Lepoglave, Samobora, glavnog nam grada Zagreba, prekrasne Slavonije – Slavnoski brod i Vukovar - do našeg plavog Jadrana – Zadar, Rijeka, Cres i Novigrad. Mladi iz Indije, SAD-a i Kanade proveli su jedan tjedan duže u Hrvatskoj i to u Dubrovniku.

Nakon host obitelji mladi odlaze u Lanternu kod Tara gdje će se u periodu od 21.07.- 31.07.2018 održat Lions kamp mladih.