Međunarodni dan borbe protiv dijabetesa u LC Đakovo

Naš je klub aktivno obilježio Međunarodni dan borbe protiv dijabetesa. Akcijom koju je proveo veliki broj klubova u Distriktu, ali akcijom koja je uvijek potrebna i posebno korisna. U suradnji sa centralnom ljekarnom na đakovačkom Korzu koja nam je izašla u susret i dala novouređeni prostor za našu akciju i Domom zdravlja sa potrebnim materijalom i našim prijateljem Stjepanom Kukučkom, medicinskim tehničarom, organizirali smo mjerenje razine šećera u krvi za građane. LC Đakovo je preuzeo na sebe promociju akcije na lokalnim medijima da informacija dopre do što većeg broja građana. Odaziv akciji je bio iznad očekivanja što je izvrstan podatak. Veseli da ljudi vode brigu o svom zdravlju i ne prepuštaju slučaju da budu uhvaćeni u mrežu tihog ubojice. Rezultati su jako dobri što znači da je jako mali postotak građana imao nešto povišenu razinu šećera u krvi. Ovom akcijom smo nastavili obilježavati svjetske dane koji su posvećeni određenim bolestima ali i siromaštvu i gladi. Naš se godišnji plan sigurno provodi na zadovoljstvo članova kluba ali i zajednice.