Mali Montmartre na Sloboštini

Lions Club Internarional District 126 Hrvatska
Povjerenstvo za prevenciju nasilja, borbu protiv mržnje i toleranciju

Mali Montmartre na Sloboštini

Dana 22. veljače 2019. godine u Centru za Rehabilitaciju „ZAGREB“, održana je likovna radionica pod nazivom „Mali Montmartre na Sloboštini“ u skladu s temeljnim ciljevima Povjerenstva za prevenciju nasilja: „Kistom, perom, glazbom, športom i kulturom protiv nasilja“. To je prva likovna radionica na Sloboštini u prostorima Centra za rehabilitaciju u koju su bila uključena djeca s teškoćama u razvoju i njihovi vršnjaci iz lokalne zajednice. Glavni cilj Centra za rehabilitaciju je upravo je što kvalitetnije uključivanje djece, mladih i odraslih osoba s intelektualnim teškoćama u život zajednice, smanjujući pritom stigmatizaciju (odbacivanje) ovih osoba, povećavajući prihvaćenost u društvu. Centar za rehabilitaciju i Povjerenstvo za borbu protiv nasilja, ovim projektom „Likovne radionice“ postigli su izvanredni uspjeh. Svakako treba zahvaliti i svim Osnovnim školama, koje su se uključile u ovaj projekt, kao OŠ Otok; OŠ Fran Galović; Prva OŠ Dugave, OGŠ Rudolf Matz i dječjeg vrtića Milan Sachs. Uz 80 djece učešće su uzeli i Likovni umjetnici, Likovni pedagozi, Edukacijski rehabilitatori i Nastavnici. Zajedničkim djelovanjem svih sudionika u Likovnoj radionici postiglo se stjecanje senzornih iskustava u širokom rasponu uključujući i sve senzorne modalitete kod djece. Prva Likovna radionica odvijala se pod pokroviteljstvom grada Zagreba uz podršku Akademije likovnih umjetnosti i Povjerenstva za borbu protiv nasilja. Svi nastali radovi su izloženi, a tokom 23.02. u subotu će se sastati Likovni umjetnici, koji će ocijeniti radove, a uz to će organizirati Likovnu radionicu i radove pokloniti Centru za rehabilitaciju. Ništa nije moguće reći o Prvoj Likovnoj radionici, koliko fotografije i kratke DVD snimke u prilogu. Za vrijeme Prve likovne radionice preko stotinu ljudi upregnuli su sve svoje sposobnosti da zajednički uspiju u ovom sada sigurno možemo reći veličanstvenom uspjehu.

U sklopu projekta kistom i umjetnošću protiv nasilja nastavljena je 23.02.2019.g. umjetnička kolonija na Sloboštini u istom prostoru.

Roža Milčić

25.02.2019.g.