Lionsi pomogli najugroženijim Zadranima

U proteklih nekoliko dana, unatoč još uvijek „novo normalnim“ uvjetima života, Lions klub Zadar je pronašao način za dostavu pomoći najugroženijim obiteljima u svojoj sredini. Prema podacima Gradskog odjela za socijalnu skrb riječ je o obiteljima koje osim socijalne pomoći nemaju nikakvih drugih primanja, a i inače tešku situaciju pogoršala im je kriza uvjetovana corona pandemijom.

Uz pomoć donacija koje su osigurale tvrtke Bakmaz d.o.o., Mardešić d.o.o. iz Sali, Tvornica kruha Zadar d.d., Maraska d.d. i Inko centar Zadar, pripremljeni su paketi za 17 obitelji, mahom s bolesnim članovima ili s više djece. Paketi su sadržavali osnovne prehrambene namirnice te razne higijenske i kućne potrepštine. Akciju je koordinirala aktualna predsjednica Lions kluba Zadar, Mirjana Belić koja je nekim obiteljima i osobno odnijela pakete na kućna vrata.

Zadarski Lionsi su tako, još jednom pokazali humanitarnu stranu svog djelovanja u kojemu je skrb za najugroženije u društvu na prvom mjestu.