Lions Klub ZAGREB i 26 godina aktivnog djelovanja

27.04.2017. redovni sastanak Kluba, no s posebnom pažnjom posvećen 26 godišnjici osnutka Kluba (LC-Zagreb osnovan je 20.04.1991. godine). Hotel Esplanade u kome tradicionalno LC-Zagreb održava već 26 godina svoje sastanke, čestitao je LC-Zagreb slavljeničkom tortom, i posebnim čestitkama. Ove godine svečanosti su se odazvali Guverner Goran Šarić i Predsjednica Regije sjever Vesna Boinović Grubić. Sastanak je započeo, uobičajenim uvodnim izlaganjem Predsjednika Kluba Lea Dolezila uz pozdrave danas nazočnim posebnim gostima. Podneseno je izvješće o održanoj regati „Jedrima protiv droge“, kao konačno ostvarenje humanitarne akcije „PAHULJA DOBROTE“, koju žele članovi LC-Zagreb pretvoriti u humanitarno međunarodno skijaško natjecanje Districta 126. Treba uložiti puno truda da se to i realizira. Prihvaćeno je izvješće radnog tima za realizaciju bratimljenja LC-Zagreb sa LC-Saarbruecken iz Njemačke i LC-Orlean iz Francuske. Bratimljenje bi se održalo u Zagrebu uz zajedničko ulaganje, svaki Klub po 10.000,00 Eura i uz odgovarajući doprinos LCI, mogla bi se ostvariti za Hrvatsku odnosno Zagreb zanimljiva ulaganja u potrebe ustanova koje se brinu za nezbrinutu djecu od ukupno 60.000,00 Eura (no to se mora realizirati još ove godine). Pripreme su u toku. Predsjednica Regije sjever upoznala je članove LC-Zagreb s projektom „Bečki bal“, koji bi se održao u svibnju ove godine u Zagrebu. Guverner i Presjednica Regije sjever upoznali su prisutne o međunarodnim projektima Lions vezano uz 100 Lionizma, kao i o regionalnim događanjima a vezano uz District 126. Predsjednik Kluba Leo Dolezil upoznao je nazočne sa ostvarenim akcijama u toku ove Lionističke godine, kao što je Žlica Dobrote, Adventska kućica te Pahulja dobrote, kao  i sa donacijama koje su ostvarene.
Ivica Jakić kao prvi predsjednik Kluba i prvi guverner Districta 126, opisao je slikovito 26 godina postojanja Kluba kao i sve njegove akcije pročitavši sastav Kluba prije 20 godina. LC-Zagreb je ukupno ostvario gotovo 22 milijuna kuna donacija tokom svojeg postojanja.

Popis fotografija; 1. (sam 2920.) Slavljenička torta poklon hotela Esplanade
 2. (sam 2892) Za svečanim stolom članovi LC-Zagreb