Lions klub Zagorje Zabok i Boranka posadili malu šumu!

U sklopu redovnih aktivnosti Lions klub Zagorje, Zabok je putem kampanje Boranka koja se odnosi na pošumljavanje opožarenih dijelova Dalmacije, donirao sredstva za pošumljavanje čak 100 stabala. Na taj način ovaj klub entuzijastičnih donatora pomogao je ovaj projekt koji organiziraju Savez izviđača Hrvatske, Hrvatske šume i Gorska služba. Do sada je, u protekle dvije godine, u kampanji Boranka sudjelovalo više od 6,000 volontera koji su posadili više od 60.000 stabala na požarištima Dalmacije. Boranka je time ujedno postala i najveća akcija pošumljavanja požarišta u čitavoj Europi koja je prepoznata od mnogih relevantnih društvenih čimbenika i koja je dobila mnoge nacionalne i internacionalne nagrade kao što su “Ponos Hrvatske” i “EURO EFFIE”.

Više o Boranki pročitajte na www.boranka.hr

i uključite se i vi.