LC Zadar „Za ljepši Uskrs svima“

„Za ljepši Uskrs svima“, tradicionalna akcija zadarskog Lions kluba, ove je godine obradovala 28 obitelji u kojima je 78 djece.  Uoči velikog blagdana zadarski su Lionsi svojim sugrađanima koji žive samo od socijalne pomoći uručili pakete napunjene različitim kućanskim i higijenskim potrepštinama, ponajviše prehrambenim proizvodima rado viđenim na blagdanskom stolu. Pa se u njima našlo i jaja i mlijeka, brašna, šećera, ulja, ribe i ribljih konzervi, pogača, šunki i čokoladnih zečeva. Unatoč škuroj buri, hladna i kišna srijeda Velikog tjedna, unijela je tako, u domove 28 zadarskih obitelji radost koju su s njima dijelili zadarski Lionsi.

U prostoriji gdje su se okupili, predsjednica LC Zadar, Anica Košta, poželjela je svim obiteljima sretan Uskrs, a zbog težine paketa vrijednih u prosjeku po 1.600 kuna, članovi kluba pomagali su u njihovu raznošenju.  Bogate sadržaje paketa omogućilo je svojim donacijama više tvrtki koje djeluju u Zadru, a dio potrepština nabavljen je dobrovoljnim sredstvima gledatelja malonogometne utakmice što su je Lionsi  i ove godine igrali sa zadarskim novinarima.