LC Vukovar: Uspješno organiziran simpozij

Više od 200 liječnika, medicinskih sestra, fizioterapeuta, ostalih zdravstvenih i nezdravstvenih djelatnike, volontera i gostiju okupilo se u vukovarskom hotelu Lav na 4. Znanstvenom stručnom simpoziju dr. Vladimir Emedi.  Simpozij nosi ime po uglednom vukovarskom liječniku, čovjeku velikog srca, humanisti i humanitarcu doktoru, specijalisti ortopedu Vladimiru Emediju.

Simpozij je organiziran  povodom obilježavanja 26. Svjetskog dana bolesnika u organizaciji Lions kluba Vukovar i Opće županijske bolnice Vukovar i bolnice hrvatskih veterana.

Namjera okupljanja je razmjena iskustava, druženje, upoznavanje i prigodna stručna predavanja. Ujedno želi se zahvaliti svima onima koji liječe bolesnike i skrbe o njima, a to su ponajprije zdravstveni djelatnici te brojni socijalni i vjerski djelatnici, ali i ostali nezdravstveni djelatnici i volonteri koji svojim plemenitim radom brinu o potrebama bolesnih.

Sve prisutne u ime organizatora LC Vukovar pozdravila je  dr. Mirjana Semenić Rutko. Zatim su se obratili Mato Puljić u ime Vukovarsko-srijemske županije  te Jakica Rajković u ime Grada Vukovara. Na kraju sve prisutne pozdravila je ravnateljica OŽB Vukovar dr. Vesna Bosanac te svečano otvorila skup, nakon čega je uslijedio niz predavanja renomiranih stručnjaka iz područja medicine.

Predavači su bili dr. sc. Biserka Kovač, dr. med., spec. neurolog (OŽB Vukovar),  doc. dr. sc. Andrijana Muller, dr. med., spec. ginekolog (Klinika za ginekologiju i opstetriciju KBC Osijek, predstojnica klinike), dr. sc. Agneza Aleksijević, mag. med. techn., pred., Ankica Vlačić, mag. med. techn., Mirjana Konjević, bacc. med. techn. i Ivana Kvesić, bacc. med. techn., (OŽB Vukovar), Hrvoj Jurković, dr. med., spec. ortoped (OŽB Vukovar) , Stjepan Jelica, mag. physioth., pred., (Veleučilište Lavoslav Ružička Vukovar) i Željko Đekić, bacc. physioth. (OŽB Vukovar), Nenad Koruga, dr. med., spec. neurokirurg (KBC Osijek)  te Zvonimir Popović, dr. med. (KBC Osijek; asistent na Katedri za anatomiju i neuroznanost MFOS).

Posebno smo ponosni na odluku Ministarstva zdravstva RH i ministra prof. dr.sc. Milana Kujundžića o prihvaćanju pokroviteljstva nad stručnim skupom, te željom za uspješan rad u pripremi i održavanju skupa.

Fotto album možete pogledati OVDJE

Vaš LC Vukovar