LC Vukovar: Održan 4. Sajam fizioterapije

Danas je grad Vukovar bio u znaku fizioterapije. Povodom Međunarodnog dana fizioterapije - 8. rujna,  Lions klub Vukovar organizirao je, u suradnji s Općom županijskom bolnicom Vukovar i Učilištem Studium 4. Sajam fizioterapije u RH.

Prigodom otvaranja ovog znanstveno-stručnoga skupa, na kojem je sudjelovalo 120 fizioterapeuta, liječnika i ostalih zdravstvenih djelatnika  iz cijele Slavonije i Baranje, Zdenka Floršić, fizioterapeut OŽB Vukovar, istaknula je značajnu ulogu fizioterapeuta u prevenciji, dijagnostici, liječenju i rehabilitaciji bolesnika u sustavu zdravstva RH, te činjenicu da su fizioterapeuti danas po brojnosti treći zdravstveni djelatnici u RH.

Sajam je otvorila i sudionicima se prigodno obratila dr. sc. Vesna Bosanac, ravnateljica OŽB Vukovar, pohvalila stručnost, educiranost i kvalitetan rad fizioterapeuta vukovarske bolnice te najavila završetak radova i otvaranje novog odjela fizikalne medicine.

U ime Grada Vukovara skupu se obratila i pozdravila sudionike Ivana Mujkić, dogradonačelnica  Grada Vukovara, a u ime župana VSŽ zamjenica pročelnice Upravnog odjela za zdravstvo VSŽ  Dragana Leko. Lea Dubravčić pozdravila je skup ispred Učilišta Studium.

Predsjednica Lions kluba Vukovar, dr. Mirjana Semenić Rutko istaklnula značaj fizioterapeuta u današnjem sustavu zdravstva RH te nadodala kako će LC Vukovar i u budućnosti organizirati ovakve i slične zdravstveno-edukativne skupove.

Vrlo emotivno bilo je obraćanje rukovoditeljice Odjela za fizikalnu medicinu rehabilitaciju i reumatologiju vukovarske bolnice dr. Nikoline Ljubičić Marković, s naglaskom na kvaliteti i timskom radu fizioterapeuta.

U stručnom dijelu programa uslijedila su potom vrlo kvalitetna predavanja koja su održali: dr.sc. Iva Šklempe Kokić, v. pred., dr. med. Nikolina Ljubičić Marković spec. fizijatar i reumatolog, dr. med. Lucija Zelić , dr. med., Ivana Debeljak, Marko Krajina, bacc. physioth., Olja Redl, bacc. physioth., Olivera Čejić, dipl. physioth. i Tatjana Karas, bacc. physioth.

Kako svaka aktivnost LC Vukova ima humanitarnu notu, sva sredstva prikupljena na 4. Sajmu fizioterapije bit će donirana osobama u potrebi.

Foto album možete pogledati OVDJE

Vaš LC Vukovar