LC Vukovar: Drvored poznatih gimnazijalaca

Nastavljena je vrlo uspješna i sadržajna suradnja vukovarskih gimnazijalaca i vukovarskih lionsa. Dana 28.3.2018. godine Lions klub Vukovar organizirao je u suradnji sa Gimnazijom Vukovar zajedničku, treću eko akciju po redu (nakon Aleje Lions u Vukovaru i sadnje šimšira) s ciljem uljepšavanja i ozelenjivanja grada Vukovara.

Ovaj put, ispred Gimnazije Vukovar prigodno je posađeno 20 sadnica lipa posvećenih znamenitim vukovarskim gimnazijalcima: Alici Wertheimer Baletić, Vinku Zidariću, Vesni Bosanac, Ruži Marić, Krešimiru Zidariću, Željku Mataji, Alfredu Palu, Pavlu Pavličiću, Reneu Matoušeku, Branku Crlenjaku, Branki Šulc, Vladimiru Štenglu, Vladimiru Filakovcu, Ljiljani Gehrecke, Vladimiru Horvatu, Damiru Bičaniću, Đorđu Radišiću, Matiji Salaju, Alfredu Hillu te Veri Johanides.

Uz glazbenu pratnju gimnazijskih tamburaša, u sadnji je sudjelovalo 70-tak volontera, učenika i djelatnika Gimnazije Vukovar, učenika i nastavnika Osnovne škole Nikole Andrića Vukovar, tvrtke Komunalac,  predstavnice Grada Vukovara, bivših gimnazijalaca i Lionsa.

Župnik župe sv. Filipa i Jakova i gvardijan Franjevačkog samostana u Vukovaru fra Ivica Jagodić blagoslovio je sadnice, a prvu lipu u ime svih znamenitih vukovarskih gimnazijalaca posadila je poznata Vukovarka, ravnateljica Gradskog muzeja Vukovar, Ruža Marić. Svoju sadnicu posadila je i bivša gimnazijalka, v.d. predsjednice LC Vukovar. Mirjana Semenić Rutko.

Uz DG Mladena Kajganića, RC Joze Berečića u sadnji lipa u ime Lions Districta-126 Hrvatska sudjelovali i članove LC Vukovar. Iznimno smo ponosni i počašćeni na osobni angažman DG Mladena, budući da je ovo peti po redu dolazak u Vukovar za vrijeme njegovoga mandata.

Uz pjesmu i ples, te prigodan domjenak s veseljem je obilježen završetak jedne vrlo uspješne i sadržajne humanitarne akcije LC Vukovar.

Ovom akcijom želimo ukazati na značaj svakog stabla za kvalitetniji život zajednice, osvijestiti važnost razvijanja ekološke svijesti te još jednom dokazati kako se zajedničkim radom mogu postići značajne promjene.

Posebno se zahvaljujemo gospodinu Milanu Babajiću , gospodinu Davoru Šijanoviću, , kao i svim ostalim sudionicima ovog projekta.

Ovom prigodom želimo svima sretan Uskrs, i neka nam Uskrs bude poticaj da činimo dobro drugima, iskreno se pridržavajući temeljnih kršćanskih vrednota, dajući tako svoj doprinos izgradnji pravednijeg društva, mira i razumijevanja među ljudima.

Foto album možete pogledati OVDJE

Vaš LC Vukovar