LC Split u akciji "1200 ruku 1200 poklona"obradovao djecu iz Doma Maestral

Kao dio akcije "1200 ruku-1200 poklona" LC Split uručio poklone djeci iz Doma Maestral

Još jednom je Lions klub Split pridonio osmjehu na dječjim licima, ovaj put djeci bez roditeljske skrbi koja su štićenici Maestrala, doma za djecu i mlađe punoljetne osobe. Član LC Split Robert Vulić, predložio je da se u sklopu akcije "1200 ruku -1200 poklona" koja se provodi na razini Distrikta 126, obraduju upravo djeca iz Maestrala te je ostvario početne kontakte s upravom Doma. Samu akciju je uspješno organizirala članica Kluba, Petra Amižić-Jelovčić na način da su djeca iskazala želju za točno određenim poklonom, a članovi LC Split su se potrudili da im to kupe, dirnuti dječjom skromnošću. Na prigodnoj svečanosti održanoj 21. prosinca 2016. godine u prostorijama Maestrala u Splitu poklone su, u ime LC Split, predali Petra Amižić-Jelovčić, Andrijana Bilić, Dragan Bolanča, Damir Goleš te Pjero Zekan. Istu akciju proveli su i LC Marjan i LC Dioklecijan.

Bilo je dirljivo svjedočiti uzbuđenju djece kod primanja željenih poklona i radošću druženja s njima.

Djeca su budućnost i zalog prosperiteta svake nacije, a LC Split je i ovom akcijom ostao na tragu čvrstog opredjeljenja za svaki oblik humanitarnih aktivnosti usmjerenih potrebitoj djeci koje provodi od samog svog osnutka.