LC SPLIT DARIVAO DJECU IZ DOMA MAESTRAL U SPLITU

Ponovo s malim prijateljima iz Maestrala

U organizaciji članice LC Split Petre Amižić Jelovčić i ove godine su članovi Kluba ispunjavali potrebe djece iz Dječjeg doma Maestral, ustanovi koja skrbi o potrebitoj djeci i mlađim punoljetnim osobama, trudnicama ili roditelju s djecom do godine dana, biološkim, udomiteljskim i posvojiteljskim obiteljima, djeci bez pratnje-stranim državljanima te djeci i mladima nakon izlaska iz skrbi.

Ovom prigodom posjetili smo djecu dobi 13-18 godina koja žive u zajedničkom stanu u Splitu. Ovakve zajednice najbolja su alternativa biološkim obiteljima što je i europski standard. Djeca žive u komfornom stanu i ugodnoj obiteljskoj atmosferi sukladno pravilima zajedničkog stanovanja, a o njima brinu stručni djelatnici boraveći s njima u stanu 24 sata dnevno.

Djeca su pismeno izrazila svoje želje, a članovi LC Split s predsjednikom Nikšom Prezzijem potrudili su se da im to i omoguće te uruče 15. prosinca 2017. Ponovo smo ostali osupnuti njihovom skromnošću i počašćeni druženjem s njima.

Njihovo je zadovoljstvo primljenim poklonima bilo skoro pa opipljivo, osmjesi široki, a zahvale iskrene.