LC ŠIBENIK - LIONSI ZA KAMENČIĆE

LC ŠIBENIK  - LIONSI ZA KAMENČIĆE

U organizaciji Lions kluba Šibenik održana je humanitarna predstava pod nazivom „Lipo prije 100 godina – Varoško ljubovanje“ koju je priredila Kulturna udruga Šibenske promenade.

Predstava govori o događanjima u jednoj šibenskoj, varoškoj obitelj koja se pletu oko udaje dviju kćeri. Radi se o odnosu starih i mladih kakvi su biliu uobičajeni u  Šibeniku prije 100 godina, a ono što tu priču izdvaja su vrlo duhoviti, ali autentični dijalozi među likovima, s puno pravog šibenskog izvornog sarkazma i ironije. Sve je praćeno i izvornim šibenskim napjevima. Tekst je napisala šibenska pravnica Sineva Jurković koja je pripremila i scenografski dio predstave.
U poredstavi glume amateri – članovi Kulturne udruge Šibenske promenade, koji su prema svim procjenama više nego solidno obavili taj posao.
Prihod s predstave namijenjen je za Udrugu osoba s intelektualnim teškoćama Šibensko-kninske županije "Kamenčići“.
N. URUKALO