LC Quarneroli otvorio u prostoru gradske kule u Lovranu izložbu Quarneroli

LC Quarneroli otvorio u prostoru gradske kule u Lovranu izložbu  Quarneroli

Lions Club Quarneroli Lovran u okviru svojih aktivnosti u petak 12.06.2020 postavio je u prostoru gradske kule izložbu  Quarneroli. Tema izložbe je poznata polarna ekspedicija Weyprecht - Payer iz 1872.-1874. g. u kojoj su nemjerljiv doprinos dali hrvatski mornari, među kojima su bili i Lovranci Sušić ( Volosko ) Letiš ( Opatija ) i Palmić ( Lovran ). Temeljni postav izložbe donirao je dr. Wilfried Holleis, hotelijer iz Opatije, a o obogaćivanju fundusa izložbe stalno brine Lions Club Quarneroli Lovran. Temeljna ideja je stvaranje fundusa izložbe koji bi atraktivnošću privlačio brojne posjetitelje, od čijih ulaznica bi se financirale humanitarne aktivnosti Lions Cluba Quarneroli Lovran, prvenstveno usmjerene na pomoć djeci oboljeloj od dijabetesa i s poteškoćama sa vidom. Istovremeno ova izložba bi u kombinaciji postava o lovranskoj tradicijskoj barki Guc trebala prerasti u stalni sadržaj turističke ponude Lovrana.

U sklopu otvaranja predstavljen je i primljen u Lionse novi član Lions kluba Quarneroli Ante Vojković.