LC Quarneroli – Otvorena izložba Hrvati u osvajanju Artika

Izložba QUARNEROLI - HRVATI U OSVAJANJU ARKTIKA 1872.-1874. postavljena na brodu Botel Marina, Adamućev gat u Rijeci otvorena je 09.07. i trajati će do 20.07.2020.

Mornari s Kvarnera i sjevernog Jadrana prozvani QUARNEROLI odabrani su za ekspediciju jer: poznaju buru, zimske oluje, nisu toliko skloni piću kao sjevernjaci, uvijek su dobrog raspoloženja, skloni šali i pjesmi pa ih boravak u polarnoj noći neće dovesti do depresije..... vratili su se nakon 2 god i 3 mj, bez broda koji je zauvijek ostao zarobljen u ledu na Arktiku.

Izložba sadrži 30 panoa koji opisuju cjelokupni događaj, maketu broda i još 30 drugih eksponata.

Izložbu postavlja LC Quarneroli Lovran i Poslovni Klub PartnerRi Rijeka u suradnji sa Botelom Marina iz Rijeke.

Po otvaranju uslijedilo je druženje gostiju, prijatelja i mnogobrojnih članova LC Lovran i susjednih LC Sušak, Korzo, Opatija, Rijeka, Oprtalj, Delnice-Gorski kotar.