LC Poreč uručio nagradu mladom gitaristi Silviu Biliću

Jučer je u Vrsaru u sklopu XV. Festival GitarISTRA "More i gitare" 2017  u Bazilici sv. Marije od mora održan koncert mladog gitariste Silvia Bilića iz Omiša koji je na ovogodišnjem natjecanju "Poreč  Fest 2017" bio pobjednik u kategoriji gitara i osvojio  Nagradu Lions Cluba Poreč u iznosu  3700 kn kojim LC Poreč podržava mlade umjetnike u njihovom daljnjem razvoju. Mnogobrojni nosioci ove nagrade su kasnije u svom razvoju postigli izuzetne uspjehe na umjetničkom polju.

Nagradu je u ime LC Poreč uručila potpredsjednica kluba Snježana Gutbier - Vidović, a na koncertu su bili članovi LC Poreč.

Silvio Bilić je svojim nastupom oduševio mnogobrojnu publiku izvodeći J.S.Bacha,Paganinija i druge poznate skladbe skladane za klasičnu gitaru.
Organizator festivala GitarISTRA je TZO Vrsar   , umjetnički ravnatelj festivala je član LC Poreč Saša Dejanović, a sponzor Maistra d.o.o.
Možemo reći još jedna uspješna aktivnost LC Poreč u suradnji sa Festivalom GitarISTRA.