LC LENUCI - DOPRINOS PREPOZNAVANJU INTERNET OVISNOSTI KOD MLADIH

Lions club Lenuci podržao je akciju u tiskanju brušure INTERNET, OVISNOST I MLADI

Ova ovisnost razlikuje se od ostalih oblika ovisnosti po tome što nema izravnog  konzumiranja sredstava ovisnosti, već ovisnost ovisi o potrebi konzumiranja sadržaja dostupnih na internetu. Liječenje takve ovisnosti usmjerava se na podizanje svijesti kod mladih  kako umjereno koristiti sadržaje koje nudi sve prisutni internt.

Cilj je izbeći socijalnu izolaciju mladih u realnoim svijetu i poslati poruku da se kod mladih stvara tzv., začarani krug, jer zbog pozitivnih iskustava vezanih uz korištenje interneta, poglavito prekomjrnog korištenja,  mladi ne razvijaju u dovoljnoj mjeri  niti imaju adekvatnu   potrebu ni mogućnost razviti neophodne   vještine u realnom svijetu.

We serve

Srcem Lionsa