LC Buga Đakovo - Obnovljena prostorija Udruge slijepih

11.7.2017 Udrugu slijepih  posjetile su članice Lipns kluba Buga uz čiju je pomoć obnovljena  prostorija Udruge  na Vijencu kardinala Alojzija Stepinca broj 12 u kojima djeluje već 40 godina. Prostorija je bila u derutnom stanju, a obavljeni su soboslikarski radovi  te je dobila  novi sjaj, Predsjednik Udruge gospodin M.Plavšić se zahvalio i istaknuo da uspješna suradnja Buga i Udruge slijepih traje već 17 godina kroz različite projekte. Naime, Buge su počele surađuju s Udrugom slijepih i prije svoga formalnog osnivanja, a dosad  su za Udrugu nabavljena i tehnička oprema, kompjutor, diktafon, linija i druga oprema…..

Osim toga tu su i naše  tradicionalne akcije, a najdraži nam je ručak sa slijepim osobama koji organiziramo u ožujku kada Udruga slijepih organizira svoju godišnju skupštinu, a  onda imamo zajednički ručak koji sve nas puno, puno ispuni. Inače Udruga slijepih Đakovštine broji 60-ak članova, uglavnom su to osobe treće životne dobi, ali ima i jednu članicu koja će krenuti u gimnaziju i jednog uspješnog studenta.