LC Brođanka hodala u prvom brodskom MS Walku

Nacionalni dan multiple skleroze prvi puta i u Slavonskom Brodu. MS Tim Hrvatska i brodsko Društvo multiple skleroze okupili su oboljele, stručnjake i građane u zajedničkoj simboličnoj šetnji brodskim Korzom.

U simboličnoj šetnji centrom grada članice LC Brođanka, su zajedno sa stotinama Brođana, dale  potporu svojim sugrađanima u prepoznavanju, boljem liječenju i podizanju kvalitete života oboljelih, te im pokazali da nisu zaboravljeni.

Kvalitetna terapija prvi je korak u liječenju MS-a. MS Tim Hrvatska utjecali su na promjenu zakonske regulative pa je od prošle godine donesene nove smjernice u liječenju MS-a pa i novooboljeli mogu odmah po postavljanju dijagnoze primati terapiju. Sada su pred njima nove zadaće – kako osigurati što bolje uvjete i terapije za usporavanje progresije bolesti jer izliječenje nije moguće.