Guverner i GST Željko Gucunski sudjelovali u sastanku ALC

Guverner distrikta D 126 Hrvatska, Darko Ćuruvija i GST Željko Gucunski sudjelovali su 26. i 27. 10. 2019. na sastanku Borda Alpine Lions Cooperation (ALC) u Goriškim brdima (Slovenija).

ALC je asociajacija distrikata Italije (MD 108 Ta1, Ta2, Ta3, Ib1), Njemačke (MD 111 BS, BO), Austrije (MD 114 W, M) te Slovenije D 129. U fazi prijema su i Distrikt Švicarske, kao i distrikt zapadne Fravcuske.

Naši predstavnici prihvaćeni su u statusu promatrača slijedećih godinu do dvije dana bez obaveza. Ujedno smo iskoristili priliku da predstavimo nađ distrikt, kao i naših 5 najvažnijih projekata.

ALC je inače asocijacija koja, kroz doprinost distrikata od 2 € po članu, podupire nacionalne distriktualne prijekte sa iznosima i do 20.000 eura. Trenutno najznačajniji projekti su "Projekt Martine", školovanje pasa vodiča za slijepe osobe i t.d.

Slijedeći susret je u Aosti 25/26 travnja 2020., a jedna od aktivnosti je i susret u Roveretu 8 i 9 svibnmja 2020.