Dobrodošli mladi Lions prijatelji u Hrvatsku

Hrvatska se i ove godine uključila i program  Međunarodne Lions razmjene mladih,  koji je utemeljen  na prvom cilju lionizma: „Stvoriti i njegovati duh razumijevanja među narodima svijeta.“ U Hrvatsku nam je jučer, 13.7.2019  došlo 30-oro mladih iz 19 zemalja Europe i svijeta i to iz  Danske, Estonije, Finske, Francuske, Italije, Izraela, Litve, Nizozemske, Norveške, Njemačke, Poljske, Slovačke, Turske, UK-a, daleke Indije, Japana i SAD-a. Svoje vrijeme u Hrvatskoj mladi će prvo provesti u host obiteljima diljem Lijepe Naše.  U obitelji oni nisu gosti, već punopravni članovi obitelji, koji uče o kulturi Hrvatske i načinu funkcioniranja naših obitelji. Obitelji  ih pobliže uče o našim običajima i kulturi. Mladi su u host obiteljima raspršeni po cijeloj Hrvatskoj. Od sjevera u Varaždinu, preko Samobora, glavnog nam grada Zagreba, Virovitice, pa sve do Slatine, Osijeka na istoku, Zadra na jugu i Vodnjana i Umaga na zapadu.  Mladi iz Indije i SAD-a proveli su jedan tjedan duže u Hrvatskoj i to u Zagrebu. Nakon host obitelji mladi odlaze u Lanternu kod Poreča gdje će se u periodu od 20.07.- 30.07.2018 održati Lions kamp mladih.