Delegacija Lions Distrikta 126 Hrvatska bila je na druženju sa hrvatskim sudionicima Special Olympics World Games nakon povratka iz Austrije

Delegacija Lions Distrikta 126 Hrvatska u sastavu IPDG Dražen Melčić, predsjednica regije sjever Vesna Boinović Grubić i tajnik LC Agram Vladimir Milišić odazvali su se na poziv g. Zdenka Mlakara, predsjednika Specijalne olimpijade Hrvatske, i bila na druženju sa hrvatskim sudionicima zimskih Special Olympics World Games nakon povratka iz Austrije.

Članovi delegacije hrvatskih Lionsa s velikim su zadovoljstvom i ponosom pozdravili i čestitali hrvatskim specijalnim olimpijcima na osvajanju ukupno 13 medalja, od toga 6 zlatnih, 4 srebrnih i 3 brončanih na zimskim olimpijskim igrama Specijalne olimpijade koje su se održale u austrijiskim gradovima Grazu i Schladmingu. Podsjećamo i zahvaljujemo slijedećim Lions klubovima koji su doprinijeli financiranju odlaska hrvatski sportaša na igre:

• LC Agram
  • LC Grič
  • LC Kaptol
  • LC Karlovac
  • LC Kontesa Nera
  • NCLC Millennium Varaždin
  • LC Novigrad
  • LC Zrinski
  • LC Zrinjevac

Pozivamo i druge klubove, još se mogu uključiti.

Posebno zahvaljujemo predsjednici regije sjever Vesni Boinović Grubić i tajniku LC Agram Vladimiru Milišiću na velikom zalaganju da ovaj humanitarni projekt uspije.

Inače, slijedeće ljetne igre Specijalne Olimpijade održati će se u ožujku 2019. u Dubaiu. Ista tročlana ekipa Lionsa će se potruditi da i za te igre predloži klubovima našeg distrikta okvir i koncept kako pomoći našim specijalnim olimpijcima da i tamo dostojno zastupaju i promoviraju našu zemlju.