Članice LC MURSA nazočile svečanosti 25 godina humanitarnog rada pobratimskog kluba Normandija iz Pečuha

Članice LC MURSA nazočile svečanosti 25 godina humanitarnog rada

pobratimskog kluba Normandija iz Pečuha

Naš pobratimski klub LC Normandija iz Pečuha u Mađarskoj  27. svibnja 2017. proslavila je jubilarnu 25.-godišnjicu svoga rada. Svečanu konferenciju u Pečuhu otvorila je PNLC predsjednica dr. Eržebet Kosorusne Veghelji. Uz sudjelovanje visokih mađarskih dužnosnika i LC guvernera  Zoltana Šimona nazočni su bili  predstavnici lions klubova - njihovi pobratimi: LC  Vallee d Or,  LC  Havant,  LC  Backnang,  LC  Magdalensberg,  LC  Chiemsee Bedaium,  LC  Mursa OSIJEK   i  Eltern Initiative Krebskranker Kinder E. V, Nunberg.

LC Normandija  je mješoviti klub koji broji 29 članova. Uz mnogo aktivnosti i odrađenih humanitarnih akcija, njihov najveći projekt je pomoć roditeljima čija djeca borave u bolnici ili su u poludnevnom boravku. U  svojoj zgradi  uz dnevni boravak i kuhinju, uređeno je ukupno 10 soba s kupaonicama i raspoloživih 28 ležaja. Do sada su imali 45 000 noćenja.

Iz LC Mursa Osijek  jubilarnoj svečanosti nazočile su Sofija Vidaković, Marija  Alikavazović i Marta Pavičić.

Sretni i ponosni smo što dugi niz godina surađujemo  i  družimo se s našim pobratimskim klubom Normandija.

Sofija Vidaković