Članice LC Luca volontirale na akciji čišćenja šibenskog podmorja

Članice Lion kluba Luca volontirale su i podržale  dosad najveću   akciju  čišćenja šibenskog podmorja, nazvana Šibenik Eko 2020, koja se održala 27.09.2020.god.  u Docu, najstarijem i najslikovitijem dijelu grada koji je sa svojim brodicama, mandročima, ribarima i malim škverom zadržao do danas mediteransku autentičnost. U more šibenskog zaljeva odbačeno smeće čistilo je osamdesetak ronilaca koji su stigli iz raznih dijelova Hrvatske, a s obale im u izvlačenju otpada pomagalo još četrdesetak volontera. Ekološku akciju Šibenik Eko 2020 organizirao je Goran Šimić, profesionalni ronilac i powerlifting dizač utega, sa članovima svog Powerlifting kluba Šibenik i uz pruženu pomoć voljnih pojedinaca, sportskih klubova, udruga i institucija , ekolog i entuzijast koji je u posljednjih par godina na šibenskom području sa svojom ekipom proveo već pedesetak akcija čišćenja na kopnu i moru.