U zaljevu Peškera u Poreču dogodila se humanitarna čarolija - 51.000 kn za Antoniu

U zaljevu Peškera u Poreču dogodila se humanitarna čarolija
U petak 25.10. u zaljevu Peškera u Poreču dogodila se čarolija još uvijek ljetne večeri. Preko 1500 ljudi naših sugrađana sa djecom svih dobi je došlo na humanitarnu akciju Lampioni nad gradom – Svjetla dobrote za Antoniu u organizaciji Lions kluba Poreč uz potporu Društva naša djeca koja je namijenjena za oporavak i rehabilitaciju djevojku od sedamnaest godina teško stradaloj u prometnoj nesreći.
Na Peškeru su došli Porečani, ali ljudi iz cijele Istre od Umaga do Pule, bili su prisutni Lionsi iz LC Novigrad, Pule i Rijeke koji su nam dali podršku svojim dolaskom.
U programu prije puštanja lampiona su sudjelovali Gordan Gregurović Gogo u pratnji Zlatka Crnkovića i Marka Ritoše, a muziku je puštao i DJ Giancarlo Šegon, nastupile su Vatrene cure USB-A, a kroz program su nas vodili Ema Prodan i Valentin Gašparini.
Članovi Lions kluba Poreč su prodavali lampione , a djeca iz DND na čelu sa Snježanom Lehman su pekli i prodavali palačinke. Sve za Antoniu.
Prisutne ove večeri na Peškeri su pozdravili gradonačelnik Poreča Loris Peršurić, predsjednica LC Poreča Anamarija Muzica Saitz i Divna Radola predsjednica DND Poreč.
U 19,00 sati lampioni su pušteni u zrak , njih 1700 kom, predivan prizor nad Porečom zabilježen na stotine snimaka,prelijepi prizor koji je omogućio da prikupimo 51 000 kn i 1000 kn od palačinki dakle ukupno 52.000 kn za Antoniu, što nije konačni iznos. Akcija traje i dalje sljedeća dva mjeseca.
Pozivamo sve ljude dobre volje da nam se priključe,poduzetnike da kroz ugovore o donaciji daju svoj prilog akciji. Pokazali smo da možemo i više kada smo ujedinjeni u zajedničkoj misiji pomaganja potrebitima , ovoga puta za Antoniu.
Ovu akciju ne bi bilo moguće provesti da nam mnogi ljudi i institucije nisu pomogli zato im svima zahvaljujemo. Zahvaljujemo Gradu Poreču i gradonačelniku Lorisu,TZ i direktoru TZ Nenadu,,Komunalnom poduzeću Usluga,DND i posebno Snježani Lehman,Izvođačima Gogu,Marku,Zlaji,Vatrenim curama iz USB,voditeljima Emi i Valetu, Eurotursu, LC Zrinjevac na poklonu 750 lampiona i drugim Lionsima na uplatama,Daliboru Hrastu ,obrtu Elmas ,Sredstvima javnog priopćavanja kao medijskim pokroviteljima/portalima Parentium.com , Poreština.info,Istra Tera Magica,Radio Centru,Glasu Istre,TV Istri/,Index.hr-u, Q-mediji i TXT Reklame,snimateljima videa i fotografima Mladenu Đakoviću, Vedranu Mariću, Robertu Mariću, Mariji Marjanović, voditelju razglasa Sandiju,Dj Giancarlu Šegonu te članovi LC Poreč i DND-a na potpori i pomoći u realizaciji cijele akcije.
Najviše hvala svim  sugrađanima koji su došli na ovu humanitarnu akciju i dali svoj prilog za Antoniu kao i svim donatorima koji su već uplatili iznose na naš humanitarni račun ili koji će to učiniti.
HVALA SVIMA. BILI STE PREDIVNI.

Svi koji žele donirati mogu to učiniti na sljedeći IBAN HR3823800061510002263 LC Poreč – za Antoniu.

Video:
See video