Obnovljen krov na kući Sv. Josipa Radnika u Varaždinu u kojoj djeluje Udruga Sveti Lovro - Zajednica Cenacolo zahvaljujući sredstvima ostvarenim u akciji „Jedrima protiv droge“

U Varaždinu djeluje kuća sv. Josipa Radnika u kojoj je smještena i Udruga Sveti Lovro koja brine o Zajednici Cenacolo. Ova kuća, prva na sjeveru Hrvatske, rođena je zahvaljujući velikodušnosti kongregacije časnih sestara uršulinki, koje su nam, cijeneći vrlo majku Elviru, dale na korištenje kuću s terenom, na samom ulazu u Varaždin.
Od kada je prije 20 godina u Varaždinu osnovana Zajednica Cenacolo, odnosno tada bratovština “Sveti Josip Radnik”, pa do danas - mnogo toga se promijenilo. I dok je nekad Zajednica bila isključivo muška, a u njoj su uglavnom bili ovisnici o heroinu, danas je Zajednica mješovita, a problemi zbog kojih mladi dolaze su raznoliki. Danas u Zajednici više nisu samo ljudi koji dolaze zbog ovisnosti o drogi, već su tu ljudi ovisni o kocki, alkoholu, ali i općenito koji su izgubljeni u životu.
Kuća u kojoj djeluje zajednica je starije gradnje i već je dosta toga na njoj trebalo promijeniti. Počelo se od krova. Sredstvima udruge i crkve, Lions klub NC Millennium iz Varaždina je odlučio biti pokrovitelj udruzi u kandidiranju za sredstva koja se ostvare u najvećoj akciji Lions distrikta 126 Hrvatska „Jedrima protiv droge“ koja se dijele na 4 Lions regije u Hrvatskoj.
Povjerenstvo za dodjelu sredstava u D-126 Hrvatska je odlučilo da projekt obnove krova na kući Sv.Josipa Radnika u Varaždinu gdje je smještena Zajednica Cenacolo zaslužuje iznos od 20.000 kn i ona su doznačena udruzi. Projekt je u rekordnom roku završen i udruga je putem našeg Lions kluba poslala izvještaj sa slikama koje svjedoče više od pisane riječi.
Sretni smo što smo mogli pomoći ovaj vrijedni projekt u Varaždinu.

DodatakVeličina
cenacolo-lim mont.pdf56.46 KB