LC „Zrinjevac“ je na Svjetski dan slijepih posjetio pogon za izradu „sapuna s točkicama“

• Obilježavajući svjetski dan slijepih i slabovodnih osoba članice LC „Zrinjevac“ su posjetile pogon za proizvodnju sapuna Udruge slijepih Zagreb. Tom prilikom su, na inicijativu svoje članice i GST koordinatorice Vesne Boinović-Grubić, donirale Udruzi eterična ulja smilja, koja će se koristiti kod izrade sapuna –„ sapuna s točkicama“. LC „Zrinjevac“ je  svoje akcije u prošloj lions godini posvetio Udruzi slijepih Zagreb i ovom projektu samozapošljavanja slijepih i slabovidnih osoba, počevši od akcije „Svjetla radosti“, kojom je u prosincu 2016. obilježeno 100 godina djelovanja lionsa u svijetu, a kojom prilikom su prikupljena sredstava za nabavu kotla za izradu sapuna, pa do  promocije poštanske marke izdane na 100-tu godišnjicu osnivanja LCI te prvog Bečkog bala u Zagrebu tijekom kojih su prodajom sapuna s točkicama prikupljena  sredstva potrebna za rad pogona. Članice su prilikom posjeta razgledale novouređene prostorije pogona i dogovorile sa Udrugom slijepih Zagreb daljnju suradnju. Za svoj doprinos ovom projektu LC „Zrinjevac“ je dobio zahvalnicu Udruge slijepih Zagreb, koju je, u ime kluba, primila Vesna Boinović- Grubić.