LC Split donirao za potrebe djece i mladih s teškoćama čitanja, pisanja i učenja

LC Split je u više navrata pomagao udrugu DYXY koja pruža pomoć djeci i mladima s teškoćama čitanja, pisanja i učenja na poticaj i u organizaciji voditelja projekta Damira Dumanića. Prostorije u kojima se djeci pomaže prevladati teškoće u svladavanju školskih programa, bile su derutne jer se dugo godina nisu uređivale zbog nedostatka financijskih sredstava. Ovu školsku godinu (2016./2017.) djecu su dočekale renovirane i oku ugodnije prostorije jer je LC Split u mandatu prošlogodišnjeg predsjednika Roberta Vulića donirao 4 000 kuna u tu svrhu. Već i površan pogled na slike „prije i poslije” dovoljan je da se uoči o kojim je pozitivnim intervencijama u učionice Udruge riječ.

LC Split i dalje će biti vjeran prijatelj Udruge DYXY koja jedina u Splitu radi s djecom sa specifičnim teškoćama čitanja, pisanja i učenja, olakšava im školsku svakodnevnicu, stvara pozitivan odnos prema učenju te time omogućuje pretpostavke za uspješnije školovanje sada i ubuduće.

DodatakVeličina
Zahvalnica Udruge DYXY.pdf617.79 KB